KAYMAKAMIMIZ
 
 
 
 
 

2000-Van Valiliği Kaymakam Adayı 

2001-Kayseri Tomarza ilçesi Kaymakam Vekili 

2002-Bolu Seben ilçesi Kaymakam Vekili 

2003-2004-Gaziantep Nurdağı Kaymakamlığı 

2004-2006-Mardin Ömerli Kaymakamlığı 

2006-2010-Diyarbakır Vali Yardımcılığı- Diyarbakır Havalimanı Mülki İdari Amirliği 

2010-2015- Amasya Vali Yardımcılığı

2015-2016 – Ankara Beypazarı Kaymakamlığı

2016- halen- Bursa Yenişehir Kaymakamlığı- Bursa Havalimanı Mülki İdari Amirliği

 

 

2002 yılında İngiltere'nin Sheffield Üniversitesi’nde (University of Sheffield Management School) Uluslararası Yönetimin Geliştirilmesi (Developing International Management) programını başarıyla bitirdi.

Mart 2011'de German Marshall Fund (GMFUS) - Brussels Forum "Young Professional Summit" zirvesine Brüksel'de katıldı. 

Haziran 2011'de Harvard University Kennedy School HKS Executive Training Programı çerçevesinde “Public Leaders in Southeast Europe” (Güneydoğu Avrupa Ülkelerinde Kamu Liderliği) konusunda eğitim programına katıldı. Bu program çerçevesinde Dünyaca ünlü Harvard Üniversitesi öğretim üyelerinden “İletişim Teknikleri, Toplum Önünde Konuşma Teknikleri, Liderlik Perspektifi” konularında eğitimler aldı.

Kasım 2011'de İstanbul'da düzenlenen; UİP-ICP (Uluslararası İşbirliği Platformu - International Cooperation Platform) etkinliğinde, "Genç Liderlerin Küresel Kalkınmadaki Rolü" konulu oturumda konuşmacı olarak katıldı.  

Aralık 2016’da ODTÜ (Orta Doğu Teknik Üniversitesi)’de düzenlenen 8. Ulusal Sosyoloji Kongresinde “Türkiye’deki Suriyeli Sığınmacıların Haklarının Korunması ve Yaşam Koşullarının Arttırılmasında Beypazarı Kaymakamlığının Çalışmalarıyla İlgili Örnek Durum Analizi” konusunda bir bildiri sundu.

TN 2020 (Transatlantic Network 2020) Uluslararası British Council Türkiye Üyesi olan Suat SEYİTOĞLU, Avrupa Ülkeleri ve Amerika Birleşik Devletlerinden temsilcilerin katılımıyla 2008 yılında İrlanda’nın Dublin ve Belfast kentlerinde, 2010 yılında ise ABD’nin Chicago kentinde düzenlenen Global Genç Liderler Zirvesine Türkiye’yi temsilen katıldı.

G20 alt oluşumu olan ve Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığınca yürütülen Uluslararası Platformlarda katılımcı ülkelerin pozisyonu, siyaset, güç dengeleri ve geleceğe yönelik stratejilerin tartışıldığı MIKTA (Mexico, Indonesia, Korea, Turkey, Australia)’ nın Türkiye Delegesi olarak 2015 yılında Güney Kore’nin Seoul kentinde düzenlenen zirveye katıldı.

 

 

Diyarbakır Vali Yardımcılığı Döneminde 2007- Hacı Ömer Sabancı Vakfı ödülleri kapsamında Engelli İstihdamına yönelik yapılan bir projede, Türkiye’de “ Katılımcı, Yerel Kalkınmada En İyi Örnek Ödülü” nü almıştır.

Suat SEYİTOĞLU evli olup, iki kız ve bir erkek olmak üzere 3 Çocuğu bulunmaktadır.